OPTRE - Systemy alarmowe SSWiN, kamery CCTV, sieci LAN. Gdańsk

Projektoanie i montaż systemów alarmowych gdańsk.
instalacja systemów alarmowych satel gdańsk kontrola dostępu skd roger, rejestracja czasu pracy rcp roger alarm sswin, kontrola dostępu aritech utc gdańsk montaż kamer dahua gdańsk systemy alarmowe risco gtx one gdańsk CCTV instalacja kamer gdańsk automatyka bram faac, szlabany gdańsk konfiguracja cisco gdańsk bramy automatyczne nice gdańsk serwis kamery cctv gdańsk serwis bosh gdańsk

Przegrzewanie

 
Co zrobić gdy laptop się przegrzewa?      
PRZEGRZEWANIE SIĘ LAPTOPA

Koszt naprawy: 50 - 100zł netto
1. Co zrobić gdy laptop się przegrzewa?
2. Co jest przyczyna przegrzewania się laptopa?
3. Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa?

1. Co zrobić gdy laptop się przegrzewa?

Jeśli laptop nadmiernie się nagrzewa (często objawia się to spowolniona pracą a nawet wyłączaniem się laptopa), to oznacza że należy odwiedzić serwis w celu zdiagnozowania przyczyny. Zignorowania objawów może doprowadzić do powstania poważnych uszkodzeń, najczęściej psują się układy w obudowach typu BGA (mostki i układy graficzne, czasami procesory). Nadmierna temperatura wewnatrz komputera bywa również przyczyną rozszczelnienia się układu chłodzenia co z kolei powoduje jeszcze mocniejsze przegrzewanie się i końeczność wymiany radiatora.
W naszym serwisie naprawiamy wszystkie usterki związane z przegrzewaniem się, przed naprawą wykonujemy diagnozę i pytamy klienta o zgode na naprawę.

2. Co jest przyczyna przegrzewania się laptopa?

Najczęstszą przyczyną przegrzewania się komputera jest zanieczyszczenie układu chłodzenia kurzem. Oczywiście nie jest to jedyna mozliwość, komputer moze się przegrzewać gdy rozszczelni się radiator, nie odpowiednio albo wcale nie działa wentylator, moga tez być zużyte przekładki i pasty termoprzewodzące. Czasami zdaża się że przyczyna przegrzewania się jest usterka elektroniczna (np. zwarcie).

3. Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopa?

Aby zapobiec przegrzewaniu się laptopa trzeba przede wszystkim pamiętać o regularnej konserwacji laptopa, w naszym serwisie ta usługa kosztuje w zależności od sprzętu od 50 do 100zł netto i w skład jej wchodzi dokładne czyszczenie wnętrza laptopa oraz wymiana elementów termoprzewodzących (past i przekładek) oraz smarowanie wentylatora. Należy pamietać że pozostawienie właczonego laptop na słońcu również może spowodować jego przegrzanie, tak samo jak często spotykane kładzenie komputer na pościeli, w ten sposób komputer zostaje pozbawiony mozliwości chłodzenia z powodu zatkanych otworów wentylacyjnych , najlepiej używac notebooka na twardej powierzchni np. na stole.

Logowanie

Zarejestruj się

Facebook

Kontakt

  Serwis Laptopów OPTRE
Pasaż Chełmski
  Cieszyńskiego 38 lokal 18
  80-809 Gdańsk

 tel/fax. (58) 741-89-32
  biuro@optre.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem