OPTRE - Systemy alarmowe SSWiN, kamery CCTV, sieci LAN. Gdańsk

Projektoanie i montaż systemów alarmowych gdańsk.
instalacja systemów alarmowych satel gdańsk kontrola dostępu skd roger, rejestracja czasu pracy rcp roger alarm sswin, kontrola dostępu aritech utc gdańsk montaż kamer dahua gdańsk systemy alarmowe risco gtx one gdańsk CCTV instalacja kamer gdańsk automatyka bram faac, szlabany gdańsk konfiguracja cisco gdańsk bramy automatyczne nice gdańsk serwis kamery cctv gdańsk serwis bosh gdańsk

Rebooling BGA - O co chodzi?


Naprawa grafiki w laptopie trójmiasto

Układy BGA (Ball Grid Array) różnią się od pozostałych układów scalonych sposobem montażu, zamiast nóżek jak w układach THT i SMD zastosowano kulki z cyny.
  W laptopach u obudowach BGA zamknięte są układy kart graficznych, pamięci grafiki, mostki północne i południowe, a czasami nawet procesory.
  Uszkodzenia tych układów powodują nieprawidłową pracę komputera, może się wyłączać albo wcale nie włączać, nie wyświetlac obrazu lub wyświetlac go nieprawidłowo, a przy uszkodeniach mostka mogą nie działać różne funkcje, np. nie działa USB, wifi. Jeśli spotkacie się z takimi objawami w swoim komputerze należy odwiedzić specjalistyczny serwis, który zdiagnozuje przyczyne problemów i podejmie odpowiednie kroki w celu naprawy, a są dwie możliwość jej wykonania. Można wykonać tak zwany "rebooling" polegający na zdjęciu układu z płyty, usunięciu starych cynowych kulek i założeniu nowych. Takie rozwiązanie pomaga w przypadku gdy przyczyną sa pęknięte albo niestykające się z płyta kulki z cyny.
Budowa nowoczesnych układów BGA jest warstwowa, i często problemem jest połączenie między rdzeniem układu a jego podstawą, które również wykonane jest za pomocą kulek cynowych, ale o zdecydowanie miejszych rozmiarach i ich wymiana jest niemożliwa, dlatego "rebooling" układu pomaga tylko na chwilę. Wtedy należy skorzystać drugiej metody naprawy czyli wymiany układu na nowy.
skuteczna naprawa grafiki trójmiasto i gdańsk
Tak w skrócie wygląda montaż nowego układu w naszym serwisie.Koszt reboolingu w naszym serwisie to 100zł netto.
Wymiana układu na nowy to 100zł netto + koszt układu.

 

Logowanie

Zarejestruj się

Facebook

Kontakt

  Serwis Laptopów OPTRE
Pasaż Chełmski
  Cieszyńskiego 38 lokal 18
  80-809 Gdańsk

 tel/fax. (58) 741-89-32
  biuro@optre.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem